Aktualności

Godziny otwarcia

DZIŚ OTWARTE
9:00 - 21:00

Lokalizacja

Pabianice ul. Grobelna 8

Tkalnia
, Dwie prestiżowe nagrody dla Centrum Handlowego Tkalnia Pabianice

Dwie prestiżowe nagrody dla Centrum Handlowego Tkalnia Pabianice

Z przyjemnością informujemy, że 6 lutego 2020 r. Centrum handlowo-rozrywkowe Tkalnia w Pabianicach otrzymało dwie prestiżowe nagrody w branżowych plebiscytach:

Property Design Awards 2020, nagroda w kategorii Bryła: Centrum Handlowe. Nagroda została wręczona na gali plebiscytu w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach, 6 lutego br. Nagrodę odebrali:

  • Marcin Wojtyś, pracownia Wojtyś Wójtewicz Architekci o
  • Marek Arciszewski, pracownia MAAI Architekci o
  • Kamil Majcherczak, Prezes Zarządu Tkalnia Sp. z o. o. o
  • Robert Zapędowski, Dyrektor Marketingu, Tkalnia Sp. z o. o.

CEE Retail Awards 2020, nagroda w kategorii Projekt roku: Mały projekt handlowy. Nagroda została wręczona na gali plebiscytu w Hotelu Intercontinental w Warszawie, 6 lutego br. Nagrodę odebrał:

  • Adrian Majsterek, Inwestor Tkalni, A&A

Wyróżnienie jest tym ważniejsze, że w obu plebiscytach Tkalnia rywalizowała z projektami z całej Polski oraz zza granicy, m. in. z Galerią Młociny w Warszawie, Centrum Janki, Centrum handlowym Angara w Moskwie oraz Centrum handlowym Vivo w Bratysławie.

W przypadku Property Design Awards 2020, na wygraną miały wpływ dwa czynniki – obrady jury, branżowych ekspertów oraz liczba oddanych głosów internautów na dany projekt. W głosowanie na projekt Tkalni zaangażowały się lokalne media, instytucje i tysiące mieszkańców Pabianic. Konkurs ma za zadanie nagrodzić najlepsze projekty komercyjne i publiczne w Polsce oddane do użytku do końca 2019 roku.

Gala Europa Property CEE Retail Awards 2020 prezentuje osiągnięcia firm, sprzedawców detalicznych, profesjonalistów oraz najważniejsze projekty z 2019 roku. Jest to jedno z najbardziej prestiżowych wyróżnień. W imprezie biorą udział czołowe firmy oraz profesjonaliści z branży. Laureaci nagród zostali wybrani w wieczór poprzedzający Galę wręczenia nagród przez międzynarodową grupę aktywnych profesjonalistów w branży nieruchomości komercyjnych z ogromnym doświadczeniem rynkowym.

Centrum handlowo – rozrywkowe Tkalnia powstało na terenie dawnej fabryki włókienniczej Krusche – Ender przy ulicy Grobelnej 8 w Pabianicach i dopełniło procesu rewitalizacji historycznej zabudowy miasta. Posiada ponad 40 sklepów, pierwsze w mieście kino Helios i ponad 230 miejsc parkingowych.

Za projekt architektoniczny Tkalni odpowiadały pracownie architektoniczne Wojtyś Wójtowicz Architekci oraz MAAI Marek Arciszewski.

Wśród sklepów w Tkalni znajdują się popularne marki m.in.: Reserved, Media Expert, Sinsay, Diverse, CCC i Martes Sport, część z nich, jak Smyk, Empik, House czy Hebe pojawiła się w Pabianicach po raz pierwszy. Centrum Tkalnia wyróżnia się także ofertą gastronomiczną. W pasażu handlowym działa kawiarnia Kraina Słodkości, Crazy Bubble Tea, New York Hot Dog oraz Kołacze na Okrągło.

Tkalnia planuje na ten rok szereg nowości. W pierwszym półroczu odbędą się otwarcia dwóch dużych lokali gastronomicznych oraz Żabki, a w marcu br. w pasażu handlowym przybędzie ponad 200 metrów kwadratowych przestrzeni dla gości na budowanych aktualnie dwóch antresolach – powstaną tam strefa relaksu z wygodnymi kanapami, fotelami i sofami oraz strefa zabaw z dużym placem zabaw i stojakami z Playstation 4. Inwestor Tkalni poszukuje także lokalnych najemców do nowych lokali usługowych, które powstaną za ostatnim rzędem miejsc parkingowych w eleganckich i estetycznych, przeszklonych kontenerach handlowych.

Wróć