Aktualności

Godziny otwarcia

DZIŚ OTWARTE
9:00 - 21:00

Lokalizacja

Pabianice ul. Grobelna 8

Tkalnia
helios,repertuar kina,repertuar,kino, REPERTUAR KINA HELIOS WAŻNY 13-19.10.2023 🎬

REPERTUAR KINA HELIOS WAŻNY 13-19.10.2023 🎬

Helios w Pabianicach prezentuje jesienne nowości

Październik przybywa z filmowymi przebojami. W tym tygodniu w kinie Helios w Pabianicach zagoszczą długo wyczekiwane premiery: polski kandydat do Oscara „Chłopi”, na kanwie powieści Władysława Reymonta, a także kontynuacja hitu dla najmłodszych – „Psi Patrol: Wielki film”. Na ekranach zostaną wyświetlone również największe hity ostatnich tygodni, seanse dwóch kultowych animacji Disneya z okazji stulecia wytwórni, najnowsza odsłona cyklu Kultura Dostępna oraz porywający koncert Taylor Swift – „The Eras Tour”.

Gorącą premierą tego tygodnia są „Chłopi” w reżyserii DK Welchman, czyli współtwórczyni filmu „Twój Vincent”. Podobnie jak tamto dzieło, ekranizacja powieści Władysława Reymonta została zrealizowana w technice animacji malarskiej. Wzorami postaci stali się natomiast prawdziwi aktorzy. Film przedstawia losy rodziny Borynów i pięknej, tajemniczej Jagny. Okazuje się, że ukazane w nim zagadnienia, takie jak nieszczęśliwa miłość czy wykluczenie ze społeczności, są tematami aktualnymi do dziś. Historia dzieje się na tle zmieniających się pór roku i zjawisk przyrody, które zostały odmalowane na wzór obrazów artystów takich jak Józef Chełmoński czy Leon Wyczółkowski. Wyróżniony podczas tegorocznego Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni film został ogłoszony polskim kandydatem do Oscara!

W kinach zaplanowano również premierowe seanse innej wyczekiwanej nowości – „Psi Patrol: Wielki film”. Tych czworonogów nikomu nie trzeba przedstawiać, a najmłodsi je wprost uwielbiają! W Mieście Przygód rozbija się magiczny meteor, dzięki któremu szczeniaki zyskują supermoce i stają się Kosmopieskami. Zwłaszcza dla najmniejszej Skye nowe moce są spełnieniem marzeń. Ich radość nie trwa jednak długo, gdyż na horyzoncie czai się ich arcyrywal – Humdinger, w dodatku sprzymierzony z szalonym naukowcem, Victorią… Bohaterskie pieski muszą wkroczyć do akcji, powstrzymać złoczyńców i uratować miasto.

Październik to idealny moment na pozytywną wizytę w kinie! Szczegóły dotyczące wszystkich seansów dostępnych w aktualnym repertuarze można znaleźć na stronie www.helios.pl, w aplikacji mobilnej oraz w kasach kin Helios w całej Polsce.

helios,repertuar kina,repertuar,kino, REPERTUAR KINA HELIOS WAŻNY 13-19.10.2023 🎬

 

helios,repertuar kina,repertuar,kino, REPERTUAR KINA HELIOS WAŻNY 13-19.10.2023 🎬

Wróć